kutyanevelés
Kutyás elfoglaltságok, és tanácsok kijárási korlátozás idején
Mire figyelj oda kutyusoddal kapcsolatban amíg a kijárási korlátozás tart!
Már tudjuk, hogy a COVID-19-et nem kaphatják el kutyusaink, viszont az otthon maradó család nem megszokott jelenség számukra, a gazdi állandó látványa arra csábíthatja kutyusunkat, hogy folyton játékra hívjon minket.
Az álvemhesség
Az álvemhesség során a szuka szervezetében a vemhességhez hasonlatos hormonális változások jönnek létre és ezzel egy időben az állat viselkedésében és a szervezetük működésében is változások mennek végbe. Az álvemhesség nem tekinthető betegségnek sokkal inkább nevezhetjük egy biológiai állapotnak. Feltehetően a törzsfejlődés során alakult ki, hogy a vadon élő húsevők nem vemhesült egyedei is szoptathassák a falkában született kölyköket.
Címkék
Mit és mennyit egyen a kutya?
Mit, és mennyit ehet egy kutya?
Az attól függ, hogy egy kölyökről, vagy egy felnőtt kutyáról van szó, egy családi kutyáról, vagy egy sport kutyáról, meg attól, hogy mi mivel vagyunk hajlandóak őt etetni.
Manapság divatos a nyers etetés, de sokan a házi főtt kosztra esküsznek, vannak, akik a száraz tápra és, vagy azzal együtt a nedves kutyakonzervekre, de kinek van igaza?
Ami általában elmondható, hogy:
Hűsítő gyümölcsös jutalomfalatok kutyáknak
Ezeket imádni fogják a melegben a kis házi kedvencek!
Joghurtos gyümölcsös jégkrém
Vegyél egy natúr joghurtot, és keverj bele pár szem áfonyát, málnát, epret, vagy ananászt, és tedd a fagyasztóba. Csinálhatsz belőle jégkockatartóban kis jutalomfalatkákat, vagy akár a joghurtos pohárban lefagyasztva egy nagyobb jégkrémet, aminek a közepébe pálcikát is tehetsz. Fa pálcika helyett zöldbabot, vagy kutyakekszet is használhatsz.
Kölyök Kutya Tréning
Kölyök kutyák életük nagy részét alvással, evéssel és játékkal töltik ugyan, de már ekkor is fontos, hogy ne hagyjuk őt egyedül felfedezni a világot. A közös foglalkozások és közös játékok megalapozzák a jól működő kutya-gazda kapcsolatunkat, melynek előnyeit élvezhetjük a jövőben is.
A kutya megértése és nevelése
A kutya megértése és nevelése
Ahhoz, hogy helyesen neveljük kutyáinkat nem árt megismernünk alapvető természetüket és viselkedésük miértjeit.
Falkavezér, vagy sem?
Hogyan legyek falkavezér a kutyám számára, és miért is fontos ez neki?
Nem mindenki kedveli, de szerintem érdemes megismerni a kutyák viselkedésével és pszichológiájával egészen a gyökerekig menően foglalkozó Cesar Millan gondolatait.
Kutya választása a gyereknek
Miért érdemes a gyereknek kutyát venni?
Az, ha kutya van a családban számtalan előnnyel jár nem csak a gyerekek számára:
felelősségre tanít
erősíti az immunrendszert
könnyebbé teszi a tanulást
viselkedési problémákkal küzdőkre jó hatással van
fegyelmezetté és kiegyensúlyozottabbá tesz
Miért ugrik rám a kutyám hazaérkezéskor, és hogyan szoktassam le róla?
Mikor hazaérkezik a család, vagy vendégek jönnek a házhoz, gyakran előfordul, hogy a kutyusod felugrálással "üdvözöl" titeket, és a vendégeket?
Mit gondolsz, miért tesz ilyesmit? Szeretetből, mert ő így üdvözöl, egyszerűen csak így örül nektek, vagy csak játszani szeretne? Úgy gondolod, hogy ez a viselkedése tiszteletlenség kis kedvenced részéről? Akár igazad is lehet bármelyik is a legszimpatikusabb válasz.
Címkék
Kan, vagy szuka?
Kan vagy szuka?
Bármelyik nemet is válasszuk, azzal tisztában kell lenni, hogy mindkét nemnek megvannak az előnyei és hátrányai is.