Egy kutyatréning óra röviden:
Az első alkalommal egy kérdőívet/ űrlapot töltesz majd ki az oktatóval és átbeszélitek a problémákat és, hogy hol tartotok közös utatokon és elkezdődhet a személyre szabott oktatás. Kapcsolatotokat új alapokra helyezzük különböző eszközök segítségével, mint például egy síp, klikker vagy a megfelelően motiváló jutalom falat megtalálása és egy biztonságot adó szőnyeg segítségével. Mindig egyre több feladatot kaptok majd az órákon, amiket gyakorolnotok kell otthon is és amint jobban megy, úgy haladtok majd tovább.
Az ülj, fekszik, marad, helyedre, lábhoz, gyere alapparancsok az otthoni megszokott környezetben való begyakorlása után ki is viszitek majd a feladatokat a szabadba, ahol már a sok külső inger hatására nehezebb dolgod lesz, de ez is a fejlődés része, hiszen séta közben is fontos lesz majd, hogy hallgasson rád kutyusod.
Kutyaiskolába, vagy képzett kutyatrénerhez nem csak a problémás kutyákat érdemes elvinni, hanem a fejlődés útján még el nem indult kölyökkutyákat is, mert számukra is rengeteg előnnyel járhat az oktatás.
Az órák alatt jobban megismeritek egymást és a feladatok által megerősödik kapcsolatotok így könnyebb lesz majd együtt élni és végül egy szófogadó, boldog kutyus büszke gazdája leszel majd. Nincsen lehetetlen, csak tehetetlen, ha időt szánsz rá, akkor fejlődni fog kapcsolatotok, mert a kutyád is szeretné megérteni a te igényeidet, csak még nem beszél a nyelveden.