kutyaegészség
Az álvemhesség
Az álvemhesség során a szuka szervezetében a vemhességhez hasonlatos hormonális változások jönnek létre és ezzel egy időben az állat viselkedésében és a szervezetük működésében is változások mennek végbe. Az álvemhesség nem tekinthető betegségnek sokkal inkább nevezhetjük egy biológiai állapotnak. Feltehetően a törzsfejlődés során alakult ki, hogy a vadon élő húsevők nem vemhesült egyedei is szoptathassák a falkában született kölyköket.
Címkék
Mit ehet a kutya?
Milyen gyümölcsöket és zöldségeket ehet a kutya?
A kutyák számára is rengeteg előnnyel járhat, ha szeretik a gyümölcsöket, és zöldségeket, de van néhány kivétel, amit mi emberek megehetünk, viszont kis kedvenceink számára akár mérgező is lehet.
Ebből a cikkből megtudhatod, hogy mit javasolt és mit nem eteteni a friss gyümölcsök, és zöldségek közül a kutyusoddal.
Kezdésnek néhány jó tanács:
Kullancsok által terjesztett betegségek
Ezek a paraziták igen komoly betegségeket okozhatnak négylábú kedvenceinknek, úgyhogy igyekezzünk megelőzni a megfertőződést, mert egy-egy erdei, vagy füves területen tett séta alkalmával, vagy akár a kertben is előfordulhatnak kullancsok, amik a csípésük következtében a nyálukkal különböző vírusokat, baktériumokat és egy, vagy többsejtű kórokozókat juttathatnak a kutyus vérébe. Kutatók azt mutatták ki, hogy minden tízedik kullancs terjeszt valamilyen baktériumos fertőzést, és minden ezredik valamilyen vírust, amikről alább olvashatsz többet.
A hipoallergén etetés – 3 dolog, amit tudnod kell róla
Manapság már kevés ember nem hallott még arról, hogy bizony a kutyáknál is előfordul allergia. Itt vannak a tippjeink!
Sajnos manapság úton útfélen azt hallja az ember a gazdiktól, hogy a kutyája erre-arra allergiás.
Ezért aztán a boltok és a webshopok virtuális polcain is rengeteg féle hipoallergén táp hirdeti, hogy megoldja a kutya vakarózás gondját.
Címkék
Mit és mennyit egyen a kutya?
Mit, és mennyit ehet egy kutya?
Az attól függ, hogy egy kölyökről, vagy egy felnőtt kutyáról van szó, egy családi kutyáról, vagy egy sport kutyáról, meg attól, hogy mi mivel vagyunk hajlandóak őt etetni.
Manapság divatos a nyers etetés, de sokan a házi főtt kosztra esküsznek, vannak, akik a száraz tápra és, vagy azzal együtt a nedves kutyakonzervekre, de kinek van igaza?
Ami általában elmondható, hogy:
Hűsítő gyümölcsös jutalomfalatok kutyáknak
Ezeket imádni fogják a melegben a kis házi kedvencek!
Joghurtos gyümölcsös jégkrém
Vegyél egy natúr joghurtot, és keverj bele pár szem áfonyát, málnát, epret, vagy ananászt, és tedd a fagyasztóba. Csinálhatsz belőle jégkockatartóban kis jutalomfalatkákat, vagy akár a joghurtos pohárban lefagyasztva egy nagyobb jégkrémet, aminek a közepébe pálcikát is tehetsz. Fa pálcika helyett zöldbabot, vagy kutyakekszet is használhatsz.
Természetes kullancs elleni védekezési módok
A védőoltást, és az esetlegesen már a bőrbe fúródott kullancs kiszedését természetesen nem helyettesítik ezek a készítmények, de azon felül a kullancsok elriasztásában nagy szerephez juthatnak.
A kutyus ivóvízébe kevert két evőkanél almaecet például segít távol tartani a kullancsokat, és a bolhákat is azáltal, hogy savassá teszi a vért, ami az élősködők számára már nem annyira kívánatos.
A kutyák szobatisztaságra szoktatása pozitív megerősítésessel
A kutyák szobatisztaságra szoktatása fontos felelősség minden gazdi számára. A pozitív megerősítéses technikák az egyik legnépszerűbb és leghatékonyabb módszerek a kutyák tanítására, és különösen az alapvető viselkedések, mint a szobatisztaság elsajátítására. Ebben a cikkben több ilyen technikát is bemutatunk, amelyek segítségével könnyebben és gyorsabban elérheted a kívánt eredményeket.
Kullancs a kutyában
A kullancsok többféle vírusos, bakteriális, és egyéb parazitás megbetegedésért is felelősek, ezért legyünk mindig figyelmesek, ha erdő, mező közelében sétáltatunk kutyát. Tavasztól őszig akár a kertünkben is bármikor belefuthatunk ezekbe a vérrel táplálkozó és azon keresztül fertőző élősködőkbe.
Mikor gyanakodjunk arra, hogy a kutyánkban kullancs van?
A kutya:
Nyugtató, stresszoldó illóolajok kutyáknak
Illóolajok jótékony hatásai, és használatuk
Légzőszervi betegségekkel küzdő négylábú barátainknak nem ajánlott ugyan, és vannak, akik elővigyázatosságra intenek e szerek használatával kapcsolatban, de, ha kedvencünknek nincsen olyan betegsége, ami kizárná használatukat, úgy, mint például asztma, vagy allergia, és nem visszük túlzásba az alkalmazásukat, vagy az állatorvosunkkal egyeztetünk a használatuk előtt, akkor nem lehet gond.