kutyaoktatás
Egyéni kutyatréning, vagy csoportos oktatás?!
Szeretnél kutyusoddal kutyaiskolába menni, vagy kutyatrénert fogadni a képzéséhez, de nem tudod eldönteni, hogy számotokra melyik képzési forma lenne az ideális?
Milyen szempotokat érdemes figyelembe venned a választáshoz?
A felelős kutyatartásról
A felelős kutyatartásról
Aki kutyát tart, vagy szeretne az nem kis felelősséget vállal magára, de ki ne vállalná a felelősséget egy ragyogó kis szempár és hetyke fülek kedvéért.
A kutya az egyetlen olyan állatfaj, amely kiérdemelte, hogy az ember legjobb barátja lehessen, mivel leginkább az a fontos számára, hogy nekünk, gazdiknak jó legyen, és ha ez így van, akkor ő is boldog.
Rosszcsont Tréning
Kutyusod átvette az irányítást az otthonodban? Akkor neki való a rosszcsont tréning!
A problémás kutya is tanítható, sőt sokszor csak egy kis extra figyelemre van szüksége ahhoz, hogy ő is jobbat nyújtson otthon. Az általában felmerelő problémák lehetnek az indokolatlan hangos ugatás, kaparás, harapás, gödör ásás, lopás, szökés, félelem, hiperaktív, vagy passzív viselkedés, de mindezekre egy megfelelő okatató segítségével megoldást taláhatunk.
Hogyan szoktasd kutyádat szoba kennelhez, vagy szállító boxhoz
Amikor kis kedvenced magára marad esténként, vagy amikor dolgozol, és nem vagy mellette, olyankor szüksége lehet egy biztonságot nyújtó kuckóra.
Cikkünk leginkább az utazásnál használatos szállítóboxhoz és az otthoni alváshoz használatos szoba kennelhez szoktatásról szól, de használhatod ezeket a tanácsokat a fekhelyhez, kutyaházhoz, vagy kerti kennelhez szoktatáshoz is.
Milyen legyen ez a szállítóbox, vagy kennel, és hogyan szoktasd hozzá kutyádat?
Hogyan szoktasd le kutyádat a póráz rágásról, vagy rángatásáról?
Miért rágja, és rángatja a kutya a pórázat?
"Ezt már nem akarja a kutya!","Már nincs kedve hozzá!"
Kutyaiskolai feladatok gyakorlása közben gyakran elhangzó mondat: "Ezt már nem akarja a kutya!", "Már nincs kedve megcsinálni, amit kérek!"
Ezekkel a kifogásokkal egy időben, ha fel is adod a gyakorlást kutyáddal, azzal többet lépsz hátra kis kedvenceddel közös munkádban, mint azt talán gondolnád.
Címkék
Kölyök kori harapdálás... Mi az, és hogyan alakítható ki a gátolt harapás?
A kölyök kutyák gátolt harapása: a kialakulás fontossága és a későbbi tanítás lehetőségei
A kutyák gátolt harapása, vagyis a megfelelő rágás és harapási technika kialakítása rendkívül fontos a kölyök kutyák fejlődése során. A korai időszakban tanult viselkedési minták és szokások hosszú távú hatással vannak a felnőttkorban kialakuló viselkedésre és társas kapcsolatokra. Ezért kiemelt fontossággal bír, hogy a kölyökkorban megfelelő módon tanítsuk meg a kutyánkat a gátolt harapásra.
A kutya megértése és nevelése
A kutya megértése és nevelése
Ahhoz, hogy helyesen neveljük kutyáinkat nem árt megismernünk alapvető természetüket és viselkedésük miértjeit.
A kutya testbeszéde
Ahhoz, hogy megértsük kutyánkat nem árt felismerni azt, amikor éppen mérges, vagy nyugodt állapotban van. Ehhez pedig segítségünkre lesz, ha megtanulunk olvasni a testbeszédéből.
A kutyák kevésbbé használják a hangjukat az egymás közötti beszédhez, mint ahogy mi emberek tesszük, ugyanis kis kedvenceink nagyrészt a test, és faroktartásukkal, vagy arc mimikájukkal kommunikálnak.
Egy kutyatréning óra
Egy kutyatréning óra röviden:
Az első alkalommal egy kérdőívet/ űrlapot töltesz majd ki az oktatóval és átbeszélitek a problémákat és, hogy hol tartotok közös utatokon és elkezdődhet a személyre szabott oktatás. Kapcsolatotokat új alapokra helyezzük különböző eszközök segítségével, mint például egy síp, klikker vagy a megfelelően motiváló jutalom falat megtalálása és egy biztonságot adó szőnyeg segítségével. Mindig egyre több feladatot kaptok majd az órákon, amiket gyakorolnotok kell otthon is és amint jobban megy, úgy haladtok majd tovább.